TR0402D75K0Q1050Z
Manufacturer:
Ever Ohms
Mfr.Part #:
TR0402D75K0Q1050Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thin Film 75 kΩ 0.5 % 63 mW 50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.5 %
Height - Seated (Max)0.35 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance75 kΩ
Power Rating63 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient50 ppm/°C